Czasem życie potrafi zaskoczyć i to, co zwykle robi się do tzw. „szuflady” kiedyś ktoś nagle odkrywa i chce wykorzystać. Droga do tego jest przeważnie długa, a sama meta wydaje się być zupełnym przypadkiem. Zwykle pisałam tylko wiersze lub tłumaczyłam teksty. Tym razem stanęło przede mną kolejne wyzwanie – tekst piosenki.

"Child" - moje pierwsze "muzyczne" dziecko

Jak to się zaczęło?

Zostałam współautorką tekstu piosenki „Child” zupełnym przypadkiem, ponieważ mój serdeczny znajomy, którego znam już kilka lat, nagle się do mnie odezwał. Pamiętam, że wtedy miałam mieć gości i nie bardzo miałam czas. Wtedy podesłał mi tekst swojej piosenki i zapytał czy mogłabym na to rzucić okiem jako anglistka. Natychmiast zgodziłam się i otrzymałam refren utworu. Było kilka zmian, głównie spowodowanych kwestiami gramatycznymi czy doborem słów do kontekstu, ale tekst sam w sobie był w porządku i płynął swobodnie jak to w utworach muzycznych zwykle bywa, a przynajmniej powinno.

Po sprawdzeniu refrenu podesłał mi jeszcze pierwszą zwrotkę, a następnie poprosił czy nie miałabym pomysłu na drugą. Z początku ciężko było wymyślić tekst nie znając kompletnie melodii i sugerując się tylko tym, co już powstało. Jakoś jednak powstała wspólnymi siłami druga zwrotka. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni.

„Child” – moje pierwsze „muzyczne” dziecko

Tak oto powstał utwór „Child„, który traktuje jak moje pierwsze „muzyczne” dziecko. Mimo, że jestem tylko współautorką tekstu, a muzykę tworzył Dj Barthus, to i tak nawet najmniejszy wkład bardzo cieszy. Tak również rozpoczęła się moja współpraca z Piotrem Michalakiem – uzdolnionym fryzjerem, a do tego jeszcze pełnym pasji wokalistą.

Rozwój

Początki są zawsze trudne, zwłaszcza jak ogranicza nas znajomość języka. Widzę natomiast, że Piotr bardzo dużą wagę przykłada do tego, by z każdym kolejnym utworem być lepszym zarówno wokalnie, jak i językowo niż poprzednio. Tak samo widzę jak Dj Barthus mocno się rozwija. Nie znam go osobiście, ale po kilku jego utworach mogę stwierdzić, że ma potencjał. Trzymam za nich mocno kciuki, nawet jeśli ich świat muzyczny nie jest do końca moją bajką.

Nowości

A już niebawem premiera kolejnego utworu, gdzie tym razem tekst piosenki (oprócz refrenu) jest w pełni mój, ale to z pewnością materiał na kolejny wpis.

Zachęcam Was do obejrzenia teledysku „Child” i śledzenia tego kanału, bo z pewnością niebawem pojawi się tam coś nowego.

Facebook DJ Barthusa: https://www.facebook.com/BarthusDJ/

Facebook Piotra Michalaka: https://www.facebook.com/PiotrMichala…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.