Chór i śpiew

Muzyka, Nuty, Harmonia, Odskocznia od codzienności, Wyjazdy i Koncerty. Cóż ja bym teraz bez tego zrobiła? Jak potoczyłyby się moje losy kilka lat temu, gdybym się nie zdecydowała na ten krok?
chorNARODZINY PASJI

Chór – to nie od tego się zaczęło… To śpiew towarzyszył mi od dziecka. Śpiewałam już jako kilkuletnia dziewczynka. Czasami podkładałam pod nie własne słowa. Brałam udział w różnych konkursach organizowanych podczas festynów dla dzieci. Był czas, że śpiewałam w zespole prowadzonym przez ośrodek kultury. Później nastał czas, gdy bardziej zajęłam się tańcem i – właściwie nie pamiętam dlaczego – porzuciłam śpiew. „Porzuciłam” – to za mocne słowo, bo przecież na co dzień, przed lustrem czy w łazience, śpiewałam swoje ulubione piosenki.

POCZĄTKI BYWAJĄ TRUDNE

W końcu się przełamałam i poszłam na pierwszą próbę chóru. Jak na razie nie mam zamiaru rezygnować, mimo że czasami naprawdę brakuje mi na to czasu i sił. Śpiewam w sopranach (wyższy głos żeński) i sprawia mi to niezwykłą radość. Staram się przełamywać i pokonywać swoje słabości. Bywa, że jest to bardzo mozolna praca, ale nie mogę narzekać, bo z każdym drobnym kroczkiem czuję postęp. Jeszcze sporo przede mną, ale ta droga do perfekcji jest dla mnie czymś niezwykle ważnym.

RADOŚĆ Z MAŁYCH RZECZYIMG_5067_50

Moi znajomi często mówią mi, że po próbach jestem pozytywnie nastawiona do świata i czasami nie potrzebują mnie pytać czy byłam na niej, bo to po prostu widać. Z kolei koncerty są dla mnie przeżyciem magicznym i z tego, co nieraz usłyszałam – wyczuwalna jest u mnie pasja i miłość do śpiewu. Czasami zdarza się, że po koncercie czy konkursie jestem wykończona, ale podczas samego występu zawsze cieszę się tym, że jestem „tu i teraz” i mogę wspólnie z innymi ludźmi muzykować, tworzyć z doskonale znanych wszystkim utworów coś zupełnie nowego. W końcu na tym polega pasja, by czerpać satysfakcję z tego, co się robi i móc się dzielić tym z innymi.,

 Zapraszam do śledzenia poczynań mojego chóru:

⇒ Chór Bel Canto

Na swojej stronie opisałam również kilka wydarzeń, w których brałam udział wraz z Chórem Bel Canto, a były to:

⇒ Singing Europe 2016

⇒ Rytmy Świata w Narodowym Forum Muzyki

 


Zdjęcia pochodzą ze zbiorów moich, Chóru Bel Canto oraz Śpiewającej Polski