1CO MNIE INSPIRUJE?


Znajdziecie tutaj wszystkie osoby, miejsca, rzeczy, które nieustannie mnie inspirują i często są dla mnie natchnieniem do napisania kolejnego wiersza, opowiadania czy jeszcze innej formy, która pozwoli mi się wyrazić.

SOUL BETWEEN POEMS

Inspiracje – ciężko jest mi wymienić wszystkie. Z czasem uświadamiam sobie, że wciąż ich przybywa. Jedni artyści towarzyszą mi od dłuższego czasu, inni dopiero przychodzą… Bywa i tak, że nagle przestają mnie już inspirować, ale ich twórczość gdzieś tam we mnie czasem świadomie, czasem nieświadomie, tkwi. Od niepamiętnych dla mnie czasów natchnieniem była dla mnie muzyka i podróże, a konkretniej miejsca, w których miałam okazję przebywać. Często obie te rzeczy wzajemnie się uzupełniały, a czasami były tylko nieznacznym dodatkiem. Każda, nawet najmniejsza inspiracja, przyczyniła się do stworzenia mojego artystycznego „ja”. Minęło jednak sporo czasu, zanim zdecydowałam się tym wszystkim podzielić.

IMG_3950

INSPIRACJA = PASJA

Właściwie powinnam potraktować wszystkie moje inspiracje jak pasje. Ciężko jest mi się od nich oderwać w życiu codziennym, bo wypełniają mój czas, mój świat i moje życie. To one wpływają na to, co w danej chwili tworzę i jaką ma to formę. W niektórych wierszach pewne inspiracje są mocno zarysowane, w innych ciężko się ich właściwie doszukać, ale one zawsze gdzieś tam są.

TYLKO NIEKTÓRE Z NICH

Poniżej znajdziecie listę wszystkich, najistotniejszych dla mnie inspiracji, które wpływają na to, co powstaje w mojej głowie, a następnie zostaje przelane na papier. Każda z nich opisana jest według mojej, subiektywnej opinii. Z krótkich opisów dowiecie się, jak to się w ogóle stało, że dana inspiracja zagościła w moim życiu, jak na nie wpłynęła i wpływa oraz czym tak naprawdę jest.

CHÓR BEL CANTO

LUDZIE

KAROLINA KORWIN PIOTROWSKA

MUZYKA

ARIANA GRANDE
BEATA KOZIDRAK
DEAD CAN DANCE
EÍMEAR NOONE
ENYA
HANS ZIMMER
JUSTYNA STECZKOWSKA
MARIAH CAREY
RENATA PRZEMYK

ORIENT

STAROŻYTNOŚĆ