muzykaBalsam dla duszy, dźwięki, modlitwa, oczyszczenie, szansa na wyrażenie samego siebie, różnorodność, medytacja, chwila na bycie z samym sobą.

Muzyka zawsze u mnie była, jest i będzie. Nie wyobrażam sobie dnia bez niej. Już nie muszę kurczowo poszukiwać siebie w dźwiękach – odnalazłam wielu artystów, którzy są jak bratnie dusze. Słuchanie muzyki jest dla mnie możliwością oderwania się od wszystkiego i zachwycania jedynie dźwiękami…

NA POCZĄTKU BYŁ… TANIEC

Moje spotkanie z muzyką zaczęło się zupełnie niewinnie. Roczna dziewczynka słysząc pierwsze takty największych przebojów lat 90. chwyta się krzesła, wstaje i zaczyna kręcić bioderkami. Do dziś moi rodzice nie wychodzą z podziwu jak dziecko, które nie umie jeszcze chodzić może tak szaleć na dwóch nogach w towarzystwie krzesła 🙂 Oczywiście na tym nie poprzestałam i w swoim życiu miałam czas, gdy namiętnie tańczyłam w zespole tańca nowoczesnego, ukończyłam kurs tańca towarzyskiego i poznałam tajniki tańca orientalnego. Wszystko dlatego, że bardzo chciałam czuć muzykę całą sobą zgodnie z zasłyszanym już dawno powiedzeniem „Moje ciało jest świątynią, a taniec jest moją modlitwą”.

MIŁOŚĆ DO KLAWISZY

Ktoś mógłby pomyśleć, że chodzi o miłość do klawiatury (choć kto wie, może od fortepianu się zaczęło 🙂 ). Od dziecka ciągnęło mnie do instrumentów muzycznych. Najpierw dorwałam się do gitary i próbowałam sama nauczyć. Skończyło się w końcu na kilku lekcjach akordów. Później przerzuciłam się na fortepian i tym razem trafiłam do ogniska muzycznego, gdzie po sześciu latach nauczyłam się grać na fortepianie (a także keyboardzie). Dźwięki pianina zawsze wzbudzały we mnie wielkie emocje, najczęściej wzruszenie, a jeśli doszły do tego jeszcze skrzypce… Mogłam się całkowicie oddać kilku minutom utworu.

SZARA RZECZYWISTOŚĆ

Jak wygląda moje życie? Na pewno nie ma w nim ciszy. Nie potrafię siedzieć w kompletnej ciszy – zawsze coś musi bzyczeć mi koło ucha. Dlatego zawsze w podróży zakładam słuchawki. Wracając do domu włączam swoją ulubioną playlistę lub „chodzący po głowie” utwór. Jeśli nie mam takiej możliwości to po prostu śpiewam.

Inspiruje mnie wielu muzyków i wiele gatunków muzycznych. Zachęcam Was do zapoznania się z nimi:

Ariana Grande
Beata Kozidrak
Dead Can Dance
Enya
Hans Zimmer
Justyna Steczkowska
Mariah Carey
Renata Przemyk