3„Kim tu jestem?”


Paulina Merz

Kim tu jestem? To pytanie, które w tym konkretnym momencie mojego życia wybrzmiewa dość często. Nie chcę definiować się jako nauczycielka, pisarka czy tłumaczka. Z pewnością jestem dziewczyną o wielu pasjach. Uwielbiam śpiewać zarówno pod prysznicem, jak i podczas praktyki medytacji (mantry). Pokochałam jogę i medytację całym swoim sercem. Nie wyobrażam sobie już bez nich życia. Jestem duszą kochającą podróże te zewnętrzne (w różne zakamarki świata), ale również podróż w głąb samej siebie. Ciągle poszukuję, nie tylko swojego artystycznego „ja”, ale również samej siebie w tym konkretnym miejscu i czasie.

POGOŃ ZA MARZENIAMI

Zawsze marzyłam o tym, aby studiować anglistykę i dzisiaj mogę powiedzieć – udało się! Moje marzenie się spełniło. Ukończyłam licencjat – filologię angielską ze specjalizacją translatorską, a na magisterce dołożyłam sobie jeszcze trochę kultury i mediów. Dodatkowo zdecydowałam się na studia podyplomowe z pedagogiki, co umożliwia mi pracę z dziećmi i młodzieżą. Lata studiów z pewnością zapadną mi w pamięć ze względu na sam kierunek, poznanych ludzi, zdobytą wiedzę, chwile radości, szaleństwa, ale również nerwów i smutku. Wszystko jednak w pełni się zrównoważyło i harmonia w moim życiu pozostała. Właśnie w tym czasie powstało to miejsce, w którym teraz przebywasz, Drogi Czytelniku.

W ŻYCIU TRZEBA ROBIĆ TO, CO SIĘ KOCHA

Pracuję w szkole podstawowej, głównie z dziećmi i młodzieżą od 4 do 8 klasy, a także udzielam prywatnie korepetycji. Zdarza się jeszcze, że tłumaczę na zlecenie różne teksty. Cieszy mnie to – lubię pracę z dziećmi, z młodzieżą, uwielbiam obserwować ich rozwój z lekcji na lekcję. Wierzę, że moja pasja i poświęcenie będą dla nich inspiracją do samorozwoju. Piszę wnioski i koordynuję do projekty unijne, które dają ogromne możliwości uczniom na poznanie świata i samych siebie. To obecnie dla mnie największy priorytet w pracy szkolnej.

PODRÓŻE TO MOJA NOWA MIŁOŚĆ

Wydawać by się mogło, że podróżując od dziecka, to tak naprawdę nic nowego. Ktoś nawet mógłby rzec, że mam to po prostu we krwi. Być może tak jest, ale tak naprawdę dopiero od 2023 roku podróże stały się dla mnie czymś naprawdę istotnym w życiu. Polubiłam samotne wojaże, bo są dla mnie najlepszym remedium na złapanie dystansu do codzienności i swobodne wysunięcie przeróżnych wniosków na temat tego, kim jestem, czego chcę, co lubię, czego nie, co mi służy, a co już przestało i jakimi ludźmi oraz rzeczami chcę się otaczać.

A GDY WRESZCIE ZNAJDĘ SOBIE CZAS

W wolnych chwilach sięgam po książki (w ostatnim czasie głównie psychologiczne i filozoficzne, zdarzają się poradnikowe), filmy, a przede wszystkim muzykę. Te wszystkie elementy składają się w jedną całość – moje życie – to dzięki nim mogę tworzyć, bo to one mnie inspirują. Od dziecka uwielbiałam pisać. Do tej pory były to „bazgroły” chowane na dnie szuflady… Potrafiłam siedzieć całymi dniami i pisać bez końca szalone, nastoletnie przygody, w których niejeden doszukałby się historii z mojego świata. Przez okres studiów uwielbiałam tworzyć poezję. Najczęściej tworzę w podróży lub nocą/nad ranem, bo to wtedy jest dla mnie magiczny i inspirujący czas. Obecnie pozwalam sobie na całkowitą dowolność. Piszę to, na co w danej chwili mam ochotę.

CO TUTAJ TWORZĘ?

Przede wszystkim sporą ilość wierszy, bo to w końcu od nich się zaczęło. Oprócz tego mnóstwo relacji z przeróżnych koncertów, festiwali i spektakli teatralnych. Możecie odkryć, jak wyglądały procesy moich tłumaczeń i co takiego tłumaczyłam. Jest też sporo o podróżach, ale to nie są typowe poradniki, tylko bardziej opis moich przeżyć i miejsc, które wywarły na mnie ogromne wrażenie. W ostatnim czasie lubię pisać po prostu o codzienności, o moich przemyśleniach na różne tematy, o zdrowiu, jodze, uważności, ajurwedzie, marzeniach, edukacji, przyrodzie i wielu innych. Wszystko pisane jest z potrzeby serca, pod wpływem natchnienia i w duchu odkrywania samej siebie oraz rozwijania mojej duchowości.

Zapraszam Cię, Drogi Czytelniku, do poznania mnie i mojego świata poprzez te wspomnienia, refleksje i twórcze opowieści. Moja strona to miejsce, w którym dzielę się tym, co dla mnie najważniejsze – pasją do życia, poznawania samej siebie i nieustannego odkrywania piękna w świecie. Razem wyruszymy w podróż, która pozwoli nam zagłębić się w zakamarki naszych dusz i odnaleźć inspirację do samorealizacji. Cieszę się, że możemy to zrobić razem!


GDZIE MNIE ZNAJDZIECIE:

https://www.instagram.com/soulinjourney/

https://www.facebook.com/soulbetweenpoems