4„…w odległy świat wymykam się
podróżując sobie…”


Podróże… dalekie i bliskie… po kraju i poza nim… krótkie i długie… Każdy z nas przez całe swoje życie podróżuje… czy to tylko w przenośni, czy także dosłownie…

Podróże

„CZYM SKORUPKA ZA MŁODU…”

Jedną z moich pasji są podróże. Trudno się temu właściwie dziwić. Jako dziewięciomiesięczne dziecko miałam możliwość po raz pierwszy wyjechać nad nasze polskie morze. Rok później, jako prawie dwuletnia dziewczynka, znalazłam się we Włoszech. Mogę śmiało powiedzieć, że bakcyl podróżowania został mi zaszczepiony od samego początku. Uwielbiam podróżować!

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Od pewnego czasu w moim życiu wyraźnie widać podział na podróże polskie i zagraniczne. Jednak długo wydawało mi się, że w naszym kraju nie ma nic ciekawego, a wszystkie miejsca wyglądają tak samo. Marzyłam o zagranicznych, egzotycznych podróżach, a zwiedzanie Polski było mi zupełnie obojętne. Teraz doceniam podróże i jedne, i drugie.

„Cudze chwalicie…”

Polska – mój rodzimy kraj. To tutaj się urodziłam, wychowałam, mieszkam. Jak na razie nie mam zamiaru tego zmieniać, tak jak i swojej małej ojczyzny. Co roku praktycznie jeździłam nad polskie morze, miałam okazję pozwiedzać Kraków, bo często tam jeździłam. Natomiast długo nie znałam innych miast i regionów Polski. Na studiach to wszystko się zmieniło – wyruszyłam na Śląsk, gdzie poznałam kilka nowych miejsc. Zaczęły się wyjazdy na koncerty, a wraz z nimi wycieczki krajoznawcze po całej Polsce. Spodobało mi się to bardzo i gdy tylko znajdę okazję – chętnie gdzieś wyjeżdżam, choćby na jeden dzień.

W EGZOTYCE ZAUROCZONA

Ciągnęło mnie do innych krajów już od dziecka. Ciekawiła mnie odmienna kultura, język, krajobrazy. Miejsca, które niczym nie przypominały tego, co miałam na co dzień. Zabytki, roślinność i ludzie. Lubiłam wyłapywać podobieństwa i różnice, a to co inne chłonęłam jak gąbka. Moja pasja do nauki języków narodziła się właśnie w trakcie podróży – denerwowały mnie sytuacje, gdy nie wiedziałam, co mówią przechodzący koło mnie ludzie. Oczywiście nie jestem w stanie nauczyć się wszystkich języków i wszystkich słów, by zrozumieć każdego, ale wielką satysfakcję daje mi sama myśl, że rozpoznaję dany język.

Chciałabym się z Wami podzielić zarówno moimi wspomnieniami, relacjami, ciekawostkami, jak również zdjęciami i być może filmikami z moich życiowych podróży.


INDIE

BUÑOL

MAJORKA

LANZAROTE

FUERTEVENTURA

TORUŃ

TENERYFA

RODOS

OTTAWA

BUŁGARIA