5„…Magia i nauka
Znaczą mniej niż sztuka –
Ognisty miecz ochrania ją…”


Moja twórczość – to tutaj jej trochę znajdziecie  – zapiski uczuć i emocji, a także chwil, które dotknęły mnie osobiście lub zaobserwowany przeze mnie świat.

Jedne pisane na spokojnie w domowym zaciszu, inne w podróży do niezwykłych miejsc. Jedne pod wpływem silnych emocji, a drugie zapisane po spokojnych przemyśleniach. Nocą, dniami. Zimą, latem. Ulotne momenty, które dzięki tym kilku linijkom pozostaną na zawsze wspomnieniem, przemyśleniem, oczyszczeniem…Po prostu cząstka mojej duszy…

POCZĄTKI

Od dziecka pisałam do szuflady. Przeróżne opowiadania, wiersze, niestworzone historie, bajki, rymowanki czy scenariusze. Zawsze jednak albo gdzieś zaginęły, albo sama je zniszczyłam uznając za nic niewarte. Do dziś podczas porządków natknę się czasem na jakieś moje bazgroły z lat szkolnych. Uwielbiam pisać – jak byłam młodsza często był to pamiętnik, który i tak później zostawał doszczętnie niszczony, ale tworzyłam przeróżne zapiski.

NATCHNIENIE

W końcu w moim życiu nastał czas wielkich zmian, a co za tym idzie – nowy rozdział. Wiersze stały się formą najbliższą memu sercu, bo pozwalały mi w kilku słowach, niedopowiedzeniach i metaforach ukazać to, co gdzieś tam w mojej duszy grało. Za namową kilku bliskich mi osób, które miały możliwość przeczytać kilka tekstów postanowiłam coś z tym zrobić. Szybko pojawił się pomysł strony, która miała stać się pośrednikiem między moimi myślami, a czytelnikami i ich wrażliwością na sztukę i piękno. Liryka to bardzo trudny i niszowy gatunek – zdaję sobie z tego sprawę, ale wiem, że znajdą się osoby, dla których możliwość czytania moich wierszy da nowe przemyślenia, odczucia, odpowiedzi na pytania.

I CO DALEJ?

Jak już powstała strona i trochę się rozprzestrzeniła wśród moich znajomych postanowiłam podzielić się nie tylko wierszami, bo wiem, że nie każdy chętnie po nie sięga. Pomysł na pisanie relacji, opowiadań itp. przyszedł właściwie sam, choć na pewno duży wpływ miała na to znajomość z jedną osobą, która jakiś czas temu skrzyżowała ze mną swoje drogi. Jestem jej wdzięczna za to do dziś.

ZOBACZ:

TŁUMACZENIA

WIERSZE

ZAPISKI CODZIENNOŚCI