11. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE

11. Festwial Muzyki Filmowej w Krakowie

Festiwal Muzyki Filmowej miał w tym roku już swoją 11. edycję. Miałam możliwość po raz kolejny pojawić się za kulisami tego wielkiego wydarzenia. Muszę przyznać, że tegoroczna edycja zaskoczyła mnie głównie atmosferą i ludźmi, którzy brali w niej udział. Niektórzy byli tu po raz pierwszy, inni już kolejny raz.

 

11. Festwial Muzyki Filmowej w KrakowieKONCERTY

Podczas 11-go FMF-u miałam możliwość uczestniczyć praktycznie we wszystkich wydarzeniach, ale oczywistym było, że nie na wszystkie znajdzie się czas. Dlatego zobaczyłam tylko drugą część koncertu Scoring4Polish Directors, Piękną i Bestię Live In Concert, DANCE2CINEMA, VIDEO GAMES MUSIC GALA oraz CASINO ROYALE Live In Concert. Jest tego dość sporo, ale właściwie z tych wszystkich koncertów,  tylko dwa pozostaną na długo w mojej pamięci i to je będę chciała bardziej opisać.

THE BEST OF THE BEST

Gdybym miała wybrać jedną rzecz, która była w tym roku najlepsza na festiwalu? Ludzie. Bez dyskusji. Miałam możliwość poruszać się w świecie znanych ludzi i nie poczuć ani przez chwilę, że jestem gorsza czy mniej ważna. Wręcz przeciwnie –  niejednokrotnie czułam, że artyści bardzo doceniają moją obecność i chcą, abym była wśród nich. Te wszystkie słowa i drobne gesty, którymi obdarzyli za każdą chęć pomocy są nie do opisania. Wciąż dostaję jeszcze miłe wiadomości, podziękowania, piękne komentarze właśnie od nich. Nie mogę też zapomnieć o osobach pracujących przy festiwalu – organizatorach i wolontariuszach. Tak naprawdę to nasza energia i pasja przyczyniła się do tak wspaniałej atmosfery. Człowiek był w stanie spać 2-3 godzinny dziennie, byle tylko jak najdłużej móc przebywać z tymi wszystkimi niezwykłymi ludźmi.

11. Festwial Muzyki Filmowej w KrakowieVIDEO GAMES MUSIC GALA

Jestem mile zaskoczona tegorocznym programem, nawet jeśli nie był wymarzony. Jednak cieszy mnie, że organizatorzy ruszyli też w kierunku muzyki z gier komputerowych. Te dwa światy, niby tak różne, bardzo się łączą i przeplatają. Gala Muzyki Gier Komputerowych to z pewnością był koncert, na który czekałam z upragnieniem i który naprawdę wart był obejrzenia, ale o tym w innym poście.

KATHARSIS

Pracując na co dzień w jednym miejscu, bardzo małym miasteczku, odczuwam czasem silną potrzebę ucieczki. Taką możliwość daje mi FMF. Zamknąć się prawie na cały tydzień w magicznej bańce pełnej muzyki, którą kocham i pozostać wśród ludzi, którzy nie patrzą na siebie z zawiścią i nienawiścią tylko przesyłają sobie dobrą energię, dzielą się pasją i są skłonni odsłonić swoje głębokie zakamarki duszy, bo wiedzą, że nic złego się im nie stanie. Tak miałam w tym roku. Pojechałam na festiwal z cichą nadzieją, że zapomnę o codzienności, o lękach, stresach, obowiązkach, które spędzają sen z powiek – tak się stało. Mało tego, poczułam, że potrafię i chcę być innym, lepszym człowiekiem, pełnym uśmiechu, dobroci i pasji. Za to pragnę podziękować wszystkim, którzy byli częścią tej wielkiej festiwalowej rodziny, bo tak należy określić nasze relacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.